sadsad x
asdasd

KİMYON SUYU
Şifalı Doğal Tıbbi Aromatik Distile Bitkisel Sular makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

Kimyonun Diğer İsimleri:

Kimyon, Cuminum Cyminum.

Kimyon Suyunun Faydaları & Tıbbi Etkileri:

Mide ve bağırsak kanserine iyi gelir. Bağırsak mikroplarını öldürür. İştah açıcıdır. Hazmı kolaylaştırır. Bağırsak gazlarının giderir. Terleticidir. Teskin edici özelliklere sahiptir.

Kimyon Suyunun Kullanım Şekli:

Kimyon distile damıtma suyu, günde 2-3 defa birer fincan/çay bardağı (60-80ml.) bilhassa aç karına ılık olarak içilir. Bitki suyu sade olarak içilebildiği gibi, isteğe göre tatlandırmak için bal, pekmez, şeker, limon karıştırılabilir.

Kimyon Bitkisinin İçindeki Maddeler:

Kimyon eter yağı, Carvon, Limonen, Sabinen, 3-Caren, β-Pinen, Myrcen, α-Phellandren, Dihydrocarvon, Carveol, dihydrocarveol, Sabit yağlar, Petroselinasit, Oleik asit, Palmitasit, Steariasit, Flavonitler, Quercetin, Kâmpferol, Quercetin-3-0-β-0-glikozit, Kâmpferol-3-0-β-0-glikozit (Astragalin), Kafleeasit, Ferulaasit, Syrinasit, Vani,llinasit, Cumarinlerden (Kumarinler); Bergapten ve Nanthotoxin içerir.

(Kynk: Şifalı Bitkilsel Sular - Tarık Demira. - 2013)
Bitkisel Sular makalelerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sitemiz özelliklerinden ve içeriklerinden en üst seviyede faydalanabilmeniz için Lütfen Yeni Üyelik veya Üye Girişi yapınız.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.