sadsad x
asdasd

ISIRGAN OTU SUYU
Şifalı Doğal Tıbbi Aromatik Distile Bitkisel Sular makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

Isırgan Otunun Diğer İsimleri:

Isırgan Otu, Dalağan, Daladiken, Gıcırgen, Gezgez, Dızlağan.

Isırgan Otu Suyunun Faydaları & Tıbbi Etkileri:

Mide ve bağırsak kanamalarında faydalıdır. Demir eksikliğine, kemik hastalıklarında şifalıdır. Kanı temizleyicidir. Çıbanlarda kullanımda etkisi çoktur. Dalak rahatsızlıklarına, yüksek tansiyona, adet düzenlemeye, balgam söktürmede, şekerin yükselmesini önlemede etkilidir. Sedef ve egzama hastalıklarında kullanılır. Saç dökülmesine, kalp yetmezliğine, ödem, ağız-boğaz iltihaplarında ve kansızlık rahatsızlıklarında etki sağlar. Romatizma ağrıların geçiricidir. Gut rahatsızlığında etkilidir. Böbrek ve kanser hastalıklarında yardımcı tedavi olarak çok sık kullanılmaktadır.

Isırgan Otu Suyunun Kullanım Şekli:

Isırgan otu distile damıtma suyu, günde 2-3 defa birer fincan/çay bardağı (60-80ml.) bilhassa aç karına ılık olarak içilir. Bitki suyu sade olarak içilebildiği gibi, isteğe göre tatlandırmak için bal, pekmez, şeker, limon karıştırılabilir.

Isırgan Otu Bitkisinin İçindeki Maddeler:

Isırgan otu içerisinde, sekretin, potasyum tuzları, demir, organik asitler-formik asit, histamin, asetilkolin ve C vitamini, kalsiyum, nitrat, klorofil, hiştamin, aseltilkolin, müsilaj, urticasit, sabit bir yağ bulunmaktadır. Urticasit isimli glikoz, potasyum ve kalsiyum formik asit, demir, klorofil ve yakıcı yaprak tüylerinde bu etkinin nedeni olan aseltilkolin ile hiştamin tespit edilmiştir.

(Kynk: Şifalı Bitkilsel Sular - Tarık Demira. - 2013)
Bitkisel Sular makalelerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sitemiz özelliklerinden ve içeriklerinden en üst seviyede faydalanabilmeniz için Lütfen Yeni Üyelik veya Üye Girişi yapınız.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.