sadsad x
asdasd

GÜL SUYU
Şifalı Doğal Tıbbi Aromatik Distile Bitkisel Sular makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

Gül’ün Diğer İsimleri:

Gül, Rose.

Gül Suyunun Faydaları & Tıbbi Etkileri:

Gül suyunun gargarası bademcik ve boğaz iltihaplarını giderir. Mikrop öldürücüdür. Gül çiçeğinin yapraklarını kaynatarak elde edilen çay bağırsakları rahatlatır ve bulantıyı keser. Gül suyu ile göze pansuman yapılırsa göz kanlanmasını ve nezlesini giderir. Gargarası ağız yaralarına ve diş ağrılarına iyi gelir. Cildi gerginleştirir ve cilde canlılık verir. Ayrıca gül suyuna batırılmış bez alına konulursa baş ağrısını giderir. Ellerde ve dudaklarda soğuktan meydana gelen çatlaklara 1 fincan vazelin ile 3 fincan gül suyu karıştırılarak elde edilen merhem çok faydalıdır.

Gül Suyunun Kullanım Şekli:

Gül distile damıtma suyu, günde 2-3 defa birer fincan/çay bardağı (60-80ml.) bilhassa aç karına ılık olarak içilir. Bitki suyu sade olarak içilebildiği gibi, isteğe göre tatlandırmak için bal, pekmez, şeker, limon karıştırılabilir.

Gül Bitkisinin İçindeki Maddeler:

Gül bitkisinin içinde, uçucu yağ, tanen, gallik asit ve koku verici geraniol bulunmaktadır.

(Kynk: Şifalı Bitkilsel Sular - Tarık Demira. - 2013)
Bitkisel Sular makalelerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sitemiz özelliklerinden ve içeriklerinden en üst seviyede faydalanabilmeniz için Lütfen Yeni Üyelik veya Üye Girişi yapınız.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.