sadsad x
asdasd

CİVANPERÇEMİ SUYU
Şifalı Doğal Tıbbi Aromatik Distile Bitkisel Sular makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

Civanperçeminin Diğer İsimleri:

Civanperçemi, Binbir yaprak otu, Yara Otu, Akbaşlı, Kandil Çiçeği, Civanotu, Perçem Otu, Barsama Otu.

Civanperçemi Suyunun Faydaları & Tıbbi Etkileri:

Diüretik, kan dindiricidir. Sindirim ve kan dolaşımını düzenleyici, sindirim ve idrar yolları spazmlarını giderici özelliğe sahiptir. Safra artırıcı, menopoz rahatsızlıklarını giderici, lenf bezleri rahatsızlıkları, çocukların işeme zorluklarını giderir. Romatizma ve sinir bozuklukları, adet düzensizliği ve hemoroitte, genel yorgunluk ve gripte son derece önemlidir. Baş dönmesi, bulantı, göz sulanması eşliğindeki göz rahatsızlıkları, göz sancıları, burun kanaması, hava şartlarından kaynaklanan migren krizlerinde kullanılabilir. Düzenli olarak içilen Civanperçemi bitki suyu veya çayı ile migren tümüyle iyileşebilir.

Civanperçemi Suyunun Kullanım Şekli:

Civanperçemi distile damıtma suyu, günde 2-3 defa birer fincan/çay bardağı (60-80ml.) bilhassa aç karına ılık olarak içilir. Bitki suyu sade olarak içilebildiği gibi, isteğe göre tatlandırmak için bal, pekmez, şeker, limon karıştırılabilir.

Civanperçemi Bitkisinin İçindeki Maddeler:

Civanperçemi otu içerisinde, achilelein adlı glikoz pinenler, berneol, cineol gibi uçucu yağ bulunmaktadır.

(Kynk: Şifalı Bitkilsel Sular - Tarık Demira. - 2013)
Bitkisel Sular makalelerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sitemiz özelliklerinden ve içeriklerinden en üst seviyede faydalanabilmeniz için Lütfen Yeni Üyelik veya Üye Girişi yapınız.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.