sadsad x
asdasd

MELİSA SUYU
Şifalı Doğal Tıbbi Aromatik Distile Bitkisel Sular makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

Melisa’nın Diğer İsimleri:

Melisa Otu, Limon Otu, Kovan Otu, Oğul Otu.

Melisa Suyunun Faydaları & Tıbbi Etkileri:

Melisa suyu kalbe kuvvet ve ferahlık verir. Çarpıntıyı ve sıkıntıyı giderir. Damar açıcıdır. Hazmı kolaylaştırır. Mide ve bağırsak gazlarını yatıştırır. Uykusuzluğa iyi gelir. Spazm çözücüdür. Sinirsel rahatsızlıklara iyi gelir. Soğuk algınlığına iyi gelir. Mikrop öldürücüdür. Hıçkırığı keser. Terletici etkileri mevcuttur. Ayrıca sinirsel kökenli çarpıntılarda iyi gelir, depresyon, sıkıntı ve streslerde rahatlatıcı etki sağlar. Psikolojik rahatsızlıklardan kaynaklanan sıkıntıları uzaklaştırır. Bulantı ve kusmayı önleyicidir.

Melisa Suyunun Kullanım Şekli:

Melisa distile damıtma suyu, günde 2-3 defa birer fincan/çay bardağı (60-80ml.) bilhassa aç karına ılık olarak içilir. Bitki suyu sade olarak içilebildiği gibi, isteğe göre tatlandırmak için bal, pekmez, şeker, limon karıştırılabilir.

Melisa Bitkisinin İçindeki Maddeler:

Melisa ferulic asit, kafeik asit, Klor, sodyum, rosmarinic asit, citral, citronellal, geraniol, Linalol içermektedir.

(Kynk: Şifalı Bitkilsel Sular - Tarık Demira. - 2013)
Bitkisel Sular makalelerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sitemiz özelliklerinden ve içeriklerinden en üst seviyede faydalanabilmeniz için Lütfen Yeni Üyelik veya Üye Girişi yapınız.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.