LokmanAVM
sadsad x
asdasd

ISIRGANLI & ISIRGAN ÖZLÜ
Şifalı Isırganlı Bitkisel Sabun Şampuan Jel makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

+ Isırgan Otu Bitkisinin Diğer İsimleri:

Dalağan, Daladiken, Gıcırgen, Gezgez, Dızlağan..

+ Isırganlı Isırgan Özlü Sabun, Şampuan, Jel'in Faydaları ve Tıbbi Etkileri:

Isırgan bitkisinin şifası çok eski yıllardan beri bilinmektedir. Isırganlı sabun içerisindeki ısırgan yağı histamin, demir ve C vitamini bakımından zengin bir kaynak olup saç ve tırnakların yapısındaki keratinin güçlenmesini sağlar. Saç dökülmelerini önler. Kan dolaşımı hızlanmasını ve cildin uyarılarak sağlığa kavuşmasına yardımcı olur. Derinlemesine etkisi ile cildin yağ dengesini sağlayarak güçlenmesine ve canlılık kazanmasına fayda sağlar. Isırganlı sabun ve şampuan genel tip saçlara faydalı olduğu gibi yağlı saç tiplerinde yağ dengesini sağladığı için daha uygundur. Saçtaki kepeklenmeyi önler, saç diplerindeki ve cilt yaraların iyileşmesine yardımcı olur. Derideki gözenekleri açarak cildin rahatlamasını sağlar. Cildi dezenfekte ederek saç ve cilt yaraları, kızarıklık, kaşıntı, sivilce, mantar, egzama ve sedef rahatsızlıklarında kullanılabilir. Isırgan özlü sabun şampuan; Saç, saç derisi ve tüm vücudu cildi besler, gözenekleri açar ve cildi temizler. Derideki gözenekleri açıp rahatlatıyor. Saçlarınıza parlaklık ve yumuşaklık verir. Ölü derileri temizler ve cilde pürüzsüzlük kazandırır. Cildin canlı ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Saçın güçlenmesini ve köklenmesini sağlar. Cilde uygulandığında vücut ısısını dengeler, egzamaya karşı çok etkilidir. Sedef hastalığında doktorlar tarafından tavsiye edilir. Selülit ve kırışıklığa karşı etkilidir. Tırnakların ana maddesi olan keratini güçlendirerek tırnak kırılmalarını önler. Bedeni güçlendirir. Isırgan özleri romatizmaya ve siyatik ağrılara karşı etkilidir. Etki ve faydalarını arttırmak için, içerisine ayrıca katılan Saf zeytinyağı, Isırgan yaprağı özleri ile Cilde canlılık verir. Ergenlik sivilcelerine, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı çok iyi gelir. Düzenli kullanımda kepeği, saç kırılmasını ve yağlanmayı önler. Saç bakımı için iyi bir seçenektir. Isırgan özleri saçı besler ve kuvvetlendirir. Kepeği önler, saçları canlandırır ve parlaklık verir. Kökleri ölmemiş saçların çıkmasını yardımcı olur. Saçın yumuşak ve parlak olmasını sağladığı gibi iyileştirici etkisiyle saç derisindeki sivilce ve yaraların kurutulmasına yardımcı olur. Doğal kokusu ve antiseptik oluşundan dolayı evdeki dolaplarda kullandığınızda haşere barınmasını engelliyor. Isırgan otu üzerinde tüylerinde bulunan formik asit ile histamin, klorofil, asetilkolin, demir ve C vitamini güçlü bir besin kaynağı olarak deriyi besler, tonik özelliği vardır. Isırgan özlü sabun şampuan yıpranmış ve zarar görmüş saçlarda harika sonuçlar yaratan bir bakım sabun ve şampuanıdır. Saç derisinin doğal yağ dengesini korur. İçindeki ısırgan otu özütü saç derisinde, kan dolaşımını düzenleyerek saç köklerini besler. Saçın daha sağlıklı olmasını sağlar. Sağlıklı ve bakımlı saç dökülmez. Isırgan otu saç tellerinde bir miktar kalınlık oluşturur, buda saçların tok ve dolgun görünmesini sağlar..

+ Isırganlı Isırgan Özlü Sabun, Şampuan, Jel'in Kullanımı:

Her banyolarınız esnasında tüm aile bireyleri olarak saçınızda, cildinizde tüm vücudunuzda güvenle kullanabilirsiniz.

+ Isırganın İçindeki Maddeler:

Isırgan otu içerisinde, Sekretin, Potasyum tuzları, demir, organik asitler-formik asit, histamin, asetilkolin ve C Vitamini, Kalsiyum, nitrat, klorofil, hiştamin, aseltilkolin, müsilaj, Urticasit, sabit bir yağ bulunmaktadır. Urticasit isimli glikoz, potasyum ve kalsiyum formik asit, demir, klorofil ve yakıcı yaprak tüylerinde bu etkinin nedeni olan aseltilkolin ile hiştamin tespit edilmiştir. Kara Isırgan tohumundan müsilaj ve sabit bir yağ bulunmaktadır.

(Kynk: Şifalı Bitkilsel Sabunlar Şampuanlar Jeller - Tarık Demira. - 2013)
Makale bilgilerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Sitemiz özelliklerinden ve içeriklerinden en üst seviyede faydalanabilmeniz için Lütfen Yeni Üyelik veya Üye Girişi için tıklayın.

Yeni Üye olmak için tıklayınız.
Facebook ile Bağlan
Twitter ile Bağlan

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.