sadsad x
asdasd

MERSİN YAPRAĞI SUYU
Şifalı Doğal Tıbbi Aromatik Distile Bitkisel Sular makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

Mersin Yaprağının Diğer İsimleri:

Mersin Yaprağı, Mersin, Murt.

Mersin Yaprağı Suyunun Faydaları & Tıbbi Etkileri:

Mersin yaprağı hormon düzenleyicidir. Bronşite iyi gelir. İdrar torbası ve idrar yolu iltihaplarını giderir. Mideye kuvvet verir ve hazmı kolaylaştırır. Mikrop öldürücüdür. İştah açıcıdır. Basit vajinal akıntıların giderilmesinde etki gösterir. Ağız ve boğaz için antiseptik özelliğe sahiptir. Ter kokularını giderir. Teskin edicidir. Kan dindirici özelliğe sahiptir. Kabız yapıcıdır. Ayrıca saçları besler ve gürleştirir. Sedef ve egzama hastalıklarında kullanılır.

Mersin Yaprağı Suyunun Kullanım Şekli:

Mersin yaprağı distile damıtma suyu, günde 2-3 defa birer fincan/çay bardağı (60-80ml.) bilhassa aç karına ılık olarak içilir. Bitki suyu sade olarak içilebildiği gibi, isteğe göre tatlandırmak için bal, pekmez, şeker, limon karıştırılabilir.

Mersin Yaprağı Bitkisinin İçindeki Maddeler:

Mersinin yaprak ve çiçekli dallarında tanen, reçine, acı birtakım maddeler ile uçucu yağlar, meyvelerinde yüksek oranda A vitamini, tanen, şeker ve asitler bulunur.

(Kynk: Şifalı Bitkilsel Sular - Tarık Demira. - 2013)
Bitkisel Sular makalelerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sitemiz özelliklerinden ve içeriklerinden en üst seviyede faydalanabilmeniz için Lütfen Yeni Üyelik veya Üye Girişi yapınız.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.