sadsad x
asdasd

KARABAŞ OTU SUYU
Şifalı Doğal Tıbbi Aromatik Distile Bitkisel Sular makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

Karabaş Otunun Diğer İsimleri:

Karabaş Otu, Karabaş Lavanta Çiçeği.

Karabaş Otu Suyunun Faydaları & Tıbbi Etkileri:

Karabaş otu suyu beyin hastalıklarına iyi gelmektedir. Sara ve dimağ tutukluğuna faydalıdır. Baş ağrılarını dindirici özelliğe sahiptir. Kalbe etkilidir. Mide ve bağırsak sancılarına, göbek buruntusuna ve iç organ sancılarına oldukça iyi gelmektedir. Romatizma, siyatik ve kireçlenme tedavisinde kullanımında faydalıdır. Mafsal ağrılara iyi geldiği bilinmektedir. Balgam söktürücüdür. El ve ayak titremelerini gidericidir. Sinir ağrılarına iyi gelir. Soğuk algınlığını giderir. Depresyona ve psikolojik rahatsızlıklara şifalıdır. Bilumum kanserini büyütmemekle birlikte durdurucudur.

Karabaş Otu Suyunun Kullanım Şekli:

Karabaş otu distile damıtma suyu, günde 2-3 defa birer fincan/çay bardağı (60-80ml.) bilhassa aç karına ılık olarak içilir. Bitki suyu sade olarak içilebildiği gibi, isteğe göre tatlandırmak için bal, pekmez, şeker, limon karıştırılabilir.

Karabaş Otu Bitkisinin İçindeki Maddeler:

Karabaş otu saponinler, glikozit maddeler ve uçucu yağ taşımaktadır. Uçucu yağda kâfur, bornol, cineol gibi kimyasal maddeler de bulunmaktadır.

(Kynk: Şifalı Bitkilsel Sular - Tarık Demira. - 2013)
Bitkisel Sular makalelerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sitemiz özelliklerinden ve içeriklerinden en üst seviyede faydalanabilmeniz için Lütfen Yeni Üyelik veya Üye Girişi yapınız.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.