sadsad x
asdasd

OKALİPTUS YAPRAĞI SUYU
Şifalı Doğal Tıbbi Aromatik Distile Bitkisel Sular makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

Okaliptusun Diğer İsimleri:

Okaliptus, Sıtma Ağacı, Bataklık Ağacı, Sağlık Ağacı.

Okaliptus Yaprağı Suyunun Faydaları & Tıbbi Etkileri:

Ateş düşürür. Mesane yollarını temizler. Basur memelerine iyi gelir. Yiyeceklerin asidini azaltır. Şeker hastalığına faydalıdır. Cilt hastalıklarında sürülerek kullanılır. Romatizma ağrılarında ve diş ağrılarında kullanılır. Kuvvetli mikrop öldürücüdür. Aç karnına içildiğinde solucan ve kurtları düşürür. Kabız, antiseptik ve balgam söktürücü olarak kullanılır. Nefes darlığı, öksürük, solunum yolu iltihaplarında, grip ve üşütmede etkilidir. Karaciğer hastalıklarında, mide asidini düzenleyici olup, safradan kaynaklanan sivilce, egzama ve vücut şişkinliklerinde faydalıdır.

Okaliptus Yaprağı Suyunun Kullanım Şekli:

Okaliptus yaprağı distile damıtma suyu, günde 2-3 defa birer fincan/çay bardağı (60-80ml.) bilhassa aç karına ılık olarak içilir. Bitki suyu sade olarak içilebildiği gibi, isteğe göre tatlandırmak için bal, pekmez, şeker, limon karıştırılabilir.

Okaliptus Bitkisinin İçindeki Maddeler:

Okaliptus bitkisinin içerisinde tanen, reçine, acı madde, okaliptol denilen uçucu yağ ve flavon glikozitleri bulunmaktadır.

(Kynk: Şifalı Bitkilsel Sular - Tarık Demira. - 2013)
Bitkisel Sular makalelerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sitemiz özelliklerinden ve içeriklerinden en üst seviyede faydalanabilmeniz için Lütfen Yeni Üyelik veya Üye Girişi yapınız.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.