sadsad x
asdasd

KEKİK SUYU
Şifalı Doğal Tıbbi Aromatik Distile Bitkisel Sular makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

Kekik’in Diğer İsimleri:

Kekik, Zahter, Karabaş Kekik, Kara Kekik, Dağ Kekiği, Bilya Kekik.

Kekik Suyunun Faydaları & Tıbbi Etkileri:

Kekik suyu damar açıcıdır. Kolesterolü düşürür. Yüksek tansiyona iyi gelir. Hazım ettiricidir. Kanı temizler ve mikrop kırıcıdır. Mide ve bağırsakların düzgün çalışmasını sağlar. Bağırsak parazitlerini dökmede etkilidir. Kilo vermek için idealdir. Kan dolaşımını uyarır. İdrar söktürür. Böbrek taşlarını azaltır. Ağız ve boğaz antiseptiğinde kullanılır. Bağırsak iltihaplarını giderir. Adet düzenler. Yatıştırıcı ve bedeni kuvvetlendirmede etkilidir. Cinsel gücü arttırır. Selülitin giderilmesinde etkilidir ve fazla yağların atılmasına yardımcı olur. Şeker düşürücüdür. Bronşitte faydalıdır. Cinsel gücü arttırır ve daha birçok hastalıkta etkisini göstermektedir. İzmir bilya kekik suyunda bulunan bütün özelliklerle birlikte, şeker hastalığına etkisi daha fazladır.

Kekik Suyunun Kullanım Şekli:

Kekik distile damıtma suyu, günde 2-3 defa birer fincan/çay bardağı (60-80ml.) bilhassa aç karına ılık olarak içilir. Bitki suyu sade olarak içilebildiği gibi, isteğe göre tatlandırmak için bal, pekmez, şeker, limon karıştırılabilir.

Kekik Bitkisinin İçindeki Maddeler:

Kekiğin içerisinde, timol, karvakrol, simol, linalol ve borneol, acı esanslar, tanen, flavonit, tripenoit bulunmaktadır.

(Kynk: Şifalı Bitkilsel Sular - Tarık Demira. - 2013)
Bitkisel Sular makalelerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sitemiz özelliklerinden ve içeriklerinden en üst seviyede faydalanabilmeniz için Lütfen Yeni Üyelik veya Üye Girişi yapınız.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.