sadsad x
asdasd

PAPATYA SUYU
Şifalı Doğal Tıbbi Aromatik Distile Bitkisel Sular makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

Papatyanın Diğer İsimleri:

Papatya, Alman Papatyası, Mayıs Papatyası.

Papatya Suyunun Faydaları & Tıbbi Etkileri:

Papatya suyu öksürük ve balgam söktürür. Spazm çözücüdür. Gaz giderir. Vücut iltihaplarında kullanılır. Gastrit ve ülserde kullanılır. Hassas kalın bağırsakta bakterilerin salgıladığı zehirleri etkisiz hale getirir. Sinüzit ve anjinlerde etkilidir. Ağrılı adet sancılarını azaltır. Ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Terletici özelliği vardır. Bağırsak kurtlarını düşürür. Ağız ve boğaz rahatsızlıklarında faydalıdır. Yara pansumanlarında kullanılır. Hücre üremesinde etkilidir. Basur tedavisinde kullanılır. Göz çapaklarını giderir. Saç bakımında ve saçların sağlıklı uzamasında faydalıdır. Birçok hastalığın tedavisinde yardımcı gıda olarak kullanılır.

Papatya Suyunun Kullanım Şekli:

Papatya distile damıtma suyu, günde 2-3 defa birer fincan/çay bardağı (60-80ml.) bilhassa aç karına ılık olarak içilir. Bitki suyu sade olarak içilebildiği gibi, isteğe göre tatlandırmak için bal, pekmez, şeker, limon karıştırılabilir.

Papatya Bitkisinin İçindeki Maddeler:

Papatya içerisinde, reçine, acı madde, tanen flovon glikozitleri ve bisabelel, azulen, terpenler, salisilik asitler gibi maddeler taşıyan uçucu bir yağ vardır. Uçucu yağ, bisabalol, bisabalol oksit, amino asitler, chamuzelen, cadinen, capryl asid, cholin, fernesen, geroniol, pytosterin, nikotinik asid, yağ asitleri bulunur.

(Kynk: Şifalı Bitkilsel Sular - Tarık Demira. - 2013)
Bitkisel Sular makalelerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sitemiz özelliklerinden ve içeriklerinden en üst seviyede faydalanabilmeniz için Lütfen Yeni Üyelik veya Üye Girişi yapınız.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.