sadsad x
asdasd

BİBERİYE SUYU
Şifalı Doğal Tıbbi Aromatik Distile Bitkisel Sular makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

Biberiyenin Diğer İsimleri:

Biberiye, Kuşdili, Hasalbal, Lacivert Gül, Itırların Prensesi, Sultan Otu, Beyaz Püren, Biberya.

Biberiye Suyunun Faydaları & Tıbbi Etkileri:

Mide ve bağırsak tembelliğine iyi gelmektedir. Damar açıcıdır. Zihin açıcıdır. Sinir ve dolaşım sistemini takviye eder. Hafızayı kuvvetlendirir. Vücuda zindelik ve kuvvet verir. Kan dolaşımını arttırır. Düşük tansiyona faydalıdır. Ateşli hastalıklarda etkilidir. İştah açar. İdrar söktürür. Böbreklere faydalıdır. Bağırsak gazlarını giderir. Hafif kabız yapıcıdır. Basit yaralarda fayda göstermektedir. Romatizma ve gut hastalıklarında etkilidir. Saç dökülmesini azaltır ve saçların gürleşmesine yardımcı olur.

Biberiye Suyunun Kullanım Şekli:

Biberiye distile damıtma suyu, günde 2-3 defa birer fincan/çay bardağı (60-80ml.) bilhassa aç karına ılık olarak içilir. Bitki suyu sade olarak içilebildiği gibi, isteğe göre tatlandırmak için bal, pekmez, şeker, limon karıştırılabilir.

Biberiye Bitkisinin İçindeki Maddeler:

Biberiye bitkisi içerisinde kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum, fosfor, alfa, glikonik asit, rosmarik asit, rosmarinik asit, ursolik asit, karnosik asit, diosmin, luteolin Borneol(1500), camphor, cineol, carnosol, carvacrol, linalool, epirosmanol, rosmanol, ısorosmanol, thymol, pinene, camphene, rosmaricine, carvone, safrole, terpinen bulunmaktadır.

(Kynk: Şifalı Bitkilsel Sular - Tarık Demira. - 2013)
Bitkisel Sular makalelerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Sırala
Görünüm:
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.
Kategoride Çok Satılan Ürünler

Sitemiz özelliklerinden ve içeriklerinden en üst seviyede faydalanabilmeniz için Lütfen Yeni Üyelik veya Üye Girişi yapınız.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.