sadsad x
asdasd

HAYIT SUYU
Şifalı Doğal Tıbbi Aromatik Distile Bitkisel Sular makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

Hayıt’ın Diğer İsimleri:

Hayıt, Ayıt, Beşparmakotu.

Hayıt Suyunun Faydaları & Tıbbi Etkileri:

Adet düzensizliklerinin giderilmesinde etkilidir. İdrar söktürücü, mide bağırsak gazlarını giderici ve teskin edici olarak kullanılır. Hayıtın beyinde cinsel hormonlara etki ettiği bilimsel çalışmalarla belirlenmiştir. Hormonal adet kanaması sıklığı veya miktar olarak fazlalığı vakalarında faydalıdır. Ayrıca bazen hassas bayanların adet öncesi sivilce, gerginlik vs. gibi şikâyetlerinde de yararlıdır. Dizanteri, sıtma, ağız yara ve iltihaplarında, diş etlerinin sağlamlaştırılmasında kullanılır. Adet gecikmesi, göğüs ağrısı, sancı, kramp ve depresyon, kalp ağrıları gibi semptomların giderilmesinde veya azaltılmasında etkilidir. Adet öncesi sendromlarda, adet kanamalarındaki spazmlarda, menopozla ilgili bazı şikâyetlerde ve süt veren kadınlarda süt eksikliğinde, adet dönemlerinde endokrin düzensizliklerinden kaynaklanan sinir ve cilt problemlerinde ve akne tedavisinde kullanılır.

Hayıt Suyunun Kullanım Şekli:

Hayıt distile damıtma suyu, günde 2-3 defa birer fincan/çay bardağı (60-80ml.) bilhassa aç karına ılık olarak içilir. Bitki suyu sade olarak içilebildiği gibi, isteğe göre tatlandırmak için bal, pekmez, şeker, limon karıştırılabilir.

Hayıt Bitkisinin İçindeki Maddeler:

Hayıt bitkisi içerisinde, uçucu ve sabit yağ, tanen, reçine, şekerler ile vitexin ve agnosit maddeleri bulunmaktadır.

(Kynk: Şifalı Bitkilsel Sular - Tarık Demira. - 2013)
Bitkisel Sular makalelerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Sırala
Görünüm:
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Sitemiz özelliklerinden ve içeriklerinden en üst seviyede faydalanabilmeniz için Lütfen Yeni Üyelik veya Üye Girişi yapınız.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.