LokmanAVM
sadsad x
asdasd

BITTIMLI MENENGİÇLİ & BITTIM MENENGİÇ ÖZLÜ
Şifalı Bıttımlı Menengiçli Bitkisel Sabun Şampuan Jel makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

+ Bıttım Menengiç Bitkisinin Diğer İsimleri:

Bıttım, Menengiç, Çitlenbik..

+ Bıttım Menengiç'li Sabun, Şampuan, Jel'in Faydaları ve Tıbbi Etkileri:

Bıttım menengiç sabunu Siirt yöresinde doğal olarak üretilen, özellikle saç sorunlarına çok iyi gelen şifalı bir üründür. Şifalı bitki bıttım yağı (menengiç) ve kül suyu karışımından üretilen bu bitkisel sabunun daha pek çok faydası bulunmaktadır. Bıttım sabunu bileşiminde yer alan bıttım yağı E vitamini bakımından zengin bir kaynak olup saç diplerinin güçlenerek koparak dökülme ve kırılmalara karşı direnç kazanmasını sağlar. Saçlara canlılık verir. Saç ve cilt için idealdir. Cildi nemlendirerek özellikle topuklarda oluşan çatlakların yumuşamasında etkilidir.
Saç dökülmesini önler ve saçlarınızı besler. Bıttm sabunu saçlardaki kepeği ve yağlanmayı öneyip, saçlarınıza canlılık ve yıpranmaya karşı güç kazandırır. Beyazlaşmış saçlarınıza doğal güç verip zamanla siyahlaşmasına yardımcı olur ve saçlarınızın beyazlaşmasını önlemeye yardımcı olur. Saçlara doğal parlaklık, canlı bir görünüm kazandırır ve kuru saçları nemlendirir. Saç diplerinde bakteri oluşumunu önler. Antiseptik (mikrop öldürücü) özelliğinden dolayı deri hastalıklarının pek çoğuna, egzamaya, mantara, ergenlik sivilcelerine, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı da çok etkilidir. Bıttım sabunu gibi genelde diğer bitkisel sabunlarında bileşiminde bulunan doğal kozmetik ürünlerinin başında gelen zeytinyağı E,D ve K vitaminleri bakımından zengindir. Banyo sabunu olarak kullanılan Bıttım menengiç yağlı ve zeytinyağlı sabun vücut, yüz ve saç temizliğinde güvenle kullanılacak bir üründür. Saçlarda düzenli kullanımında dökülmeyi ve kepeklenmeyi önleyici ve gürleşmeyi sağlayıcı etki gösterir. Antiseptik ve kurutucu özelliği ile sivilce oluşumunu azaltır, cilt hastalıklarına karşı cildin direncini arttırır. Saç derisi ve cilt yaraları, kızarıklık, kaşıntı, sivilce, mantar, egzama ve sedef gibi hastalıklar için faydalı bitkisel yağlı bir sabundur. Aile bireylerinizin güvenle kullanabileceği bitkisel kökenli faydalı bir sabundur. Bıttım özlü sabun, saç dökülmesini ve kepeği önler. Saçlara tabi parlaklık ve canlı bir görünüm kazandırır. İnce ve kırılan saçları güçlendirir. Mantara, egzamaya ve sivilcelere karşı çok etkilidir. Deri gözeneklerini açar, vücudu rahatlatır. Bacak bölgesinde masajla kan dolaşımını arttırarak varislere fayda sağlar. Kaşıntıyı giderir.

+ Bıttım Menengiç'li Sabun, Şampuan, Jel'in Kullanımı:

Her banyo esnasında tüm aile bireyleri olarak saçınızda, cildinizde ve vücudunuzda güvenle kullanabilirsiniz.

+ Bıttım Menengiç'in İçindeki Maddeler:

Bıttım’ın içerisinde asit ve nötral triterpen türevleri içerir. Mazısı yüksek miktarda tanen içerir. Meyveleri rezin, uçucu yağ, sabit yağ ve terebentin bulunmaktadır.

(Kynk: Şifalı Bitkilsel Sabunlar Şampuanlar Jeller - Tarık Demira. - 2013)
Makale bilgilerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Sitemiz özelliklerinden ve içeriklerinden en üst seviyede faydalanabilmeniz için Lütfen Yeni Üyelik veya Üye Girişi için tıklayın.

Yeni Üye olmak için tıklayınız.
Facebook ile Bağlan
Twitter ile Bağlan

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.