sadsad x
asdasd

ENGİNAR SUYU
Şifalı Doğal Tıbbi Aromatik Distile Bitkisel Sular makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

Enginar’ın Diğer İsimleri:

Enginar, Artichoke.

Enginar Suyunun Faydaları & Tıbbi Etkileri:

Karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıklarında etkilidir. Hepatit B,C ve sarılığın kontrol altına alınmasında etkilidir. Cinsel güç artırıcı olarak en eskiden beri kullanılan ve biline en güçlü destektir. İyi bir iştah açıcı ve idrar söktürücüdür. Anne sütü arttırıcıdır. Kuvvet vericidir. Bilinen en iyi ateş düşürücüdür. Mide ve bağırsak düzenleyicidir. Sarılık hastalıklarında çok kullanılır. Egzama rahatsızlıklarına birebirdir. Kalp güçlendirici olarak oldukça iyi bir yere sahiptir. Biberiye suyu ile beraber içildiğinde karaciğer yağlanmasını engeller. Yüksek tansiyon ve şekerin kontrol altına alınmasında oldukça etkilidir.

Enginar Suyunun Kullanım Şekli:

Enginar distile damıtma suyu, günde 2-3 defa birer fincan/çay bardağı (60-80ml.) bilhassa aç karına ılık olarak içilir. Bitki suyu sade olarak içilebildiği gibi, isteğe göre tatlandırmak için bal, pekmez, şeker, limon karıştırılabilir.

Enginar Bitkisinin İçindeki Maddeler:

Enginar bitkisi flavonal glikozidler, tanen, cynarin ve içinde cynoropicrin içeren acı madde taşımaktadır.

(Kynk: Şifalı Bitkilsel Sular - Tarık Demira. - 2013)
Bitkisel Sular makalelerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sitemiz özelliklerinden ve içeriklerinden en üst seviyede faydalanabilmeniz için Lütfen Yeni Üyelik veya Üye Girişi yapınız.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.