sadsad x
asdasd
Dijital Pazarlama

DİJİTAL PAZARLAMA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ:


Dijital Pazarlama: 
Dijital pazarlamada değişen dünya şartları nedeniyle birçok düzende de farklılık görülmektedir. Bizler güvenli, sağlıklı yaşam şartları için tercihlerimizi gözden geçirmek zorunda kalıyoruz. Yaşam kalitesini arttırmaktan tutun psikolojik anlamda da düzene sahip olabilmek için her şeyin doğalını seçer hale geldik. Alışverişi artık dışarıda değil; oturduğumuz yerden, evden, işten ya da bir kafeden yapar hale geldik. Bu değişen durum karşısında doğal arayışlarımız oldukça basitleşti. Aradığımız ürünlerin bulunması doğallık söz konusu ise oldukça zor. Araştırma yapmak, üzerine bunu satan bir dükkan, mağaza ya da benzer bir işletme bulabilmek ile sonuçlanıyordu. Kıyaslama yapabilmek de oldukça güçtü. Dijital pazarlamanın gündemde rağbet görmesi bu durumu fazlası ile değiştirdi ve lokmanavm bunların hepsine dijital platformlarda çözüm üretmeye uzun senelerde devam etmektedir.

Dijital pazarlamanın kelime anlamına bakıldığında pazarlamanın masaüstü pc, mobil cihazlar tabletler ve mobil uygulama ortamlarında sağlanması olarak görüldüğünü biliyoruz. Buradan yola çıkarsak pazarlamanın dijitale taşınması çoğu anlamda olanak sağlayan bir durum ile karşılaşmamıza da neden oldu.
İnsanlar alışverişi düşünmek zorunda değil. Oturduğu yerden istediği ürünleri karşılaştırabiliyor. Kalite kontrolü, fiyat skalası oluşturma, beğeni ya da yorumlar ile kıyaslama olanaklarına sahip olabiliyor. Yeni bir ürünü gidip satan kişilerden tek tek sorgulamak zorunda kalmıyor. Vakit bulamayan kişiler için ise bir nimet denilebilir neredeyse. İş yoğunluğundan böyle şeylere vakit ayıramayan kişiler dakikalar içinde ev için alışverişini LokmanAVM dijital platformdan yapmış oluyor.

Doğal ürünlerin, bitkisel ürünlerin temini de bu anlamda pozitif etkilenen kesimde bulunuyor. Doğal ürünler satan Aktar ürünleri satan yerleri bulmanın zor olduğunu ve kıyas yapma olanağının ne kadar az olduğundan söz etmiştik. Öyleyse dijital pazarlamada doğal ürün satan yerleri bulmak, fiyat karşılaştırması yapabilmek sizce de oldukça önemli ve güzel bir durum değil mi?
Görüldüğü gibi bu olanağı kullanan insanlar da oldukça fazla. Dijital pazarlamada doğalı aramak, bulmak oldukça basitken bu durumdan faydalanmamak ne kadar doğru?

Bunca güzelliğin yanında elbette bazı problemler söz konusu. Ancak bilinçli bir dijital pazarlama kullanıcısı olursanız bir problem ile karşılaşma olanağınız azalacaktır.
Bazı asılsız siteler insanları dolandırma konusunda dijital pazarlamayı oldukça kullanmaktadır. Dijital pazarlama konusunda pek fazla bilgiye sahip olmayan kişiler bu durumdan etkilenmeden edemiyorlar ne yazık ki. Alışveriş yapacağınız dijital pazarlama platformunda dikkat etmeniz gereken başlıklardan en önemlisi 3D ödeme sisteminin bulunması ve SSL sözleşmesinin varlığıdır. Bu durumların dışında site hakkında araştırma yapmak, alışveriş yorumları ya da bilinen sosyal platformlar ile sitenin güvenliği hakkında yorumları baz almak da gerekli önlemler olacaktır. Ayrıca Resmi Belgeleri özellikle incelmeniz tavsiye edilir. Eğer site için hesap açma gibi bir durum söz konusu oluyorsa şifre seçiminizi bilinebilir yapmamaya dikkat etmelisiniz.

Online alışveriş yapmak bu kadar basit aslında. Tercihleriniz doğrultusunda hareket etmek ve öncesinde ne olursa olsun site hakkında araştırma yapmak. Bunların dışında alışveriş yaptığınız siteden memnun ve güvenilir olduğunun bilincinde birisi iseniz, o site hakkında yorum yapmayı unutmayın. Sizin gibi araştırma yapan ve aklında sorular olan kişilere, aynı şekilde size yardımcı olan kişiler gibi fayda sağlamış olursunuz. Beğendiğiniz ürünleri beğenmeniz, beğendiğiniz yönlerini yorum olarak bırakmanız, yardımcı olacağını düşündüğünüz ürünleri ifade etmekten çekinmeyin. Bu durum hem sitenin güvenilirliğini gösterir hem de artık bildiğiniz gibi alışveriş yapacak kişilerin akıllarındaki soruları yanıtlamış, güvenilir site olduğunu bilmelerini sağlamış olursunuz.

Dijital pazarlama, online alışveriş durumları iyi ve kötü yönleri de olsa günümüzde en çok rağbet gören piyasalardan biri haline gelmiştir. Sizin de vaktiniz yok ya da kıyaslama yapmak için mağaza mağaza gezmek istememe gibi bir durumunuz söz konusu ise siz de LokmanAVM'den online alışveriş yapabilirsiniz.

Bitkisel Ürünler:
Çağımızda hastalık, rahatsızlık ya da birçok problemin olduğunun farkındayız. Kimyasalların içinde yüzüyoruz adeta. İnsanların böyle sorunlara çözüm ararken kimyasala, ilaca vb. şeylere başvurması da bu olayların cabası niteliğine sahip. Yaşamımızın etkilenmesine neden olan kimyasallardan gelişen teknoloji ve çağ sonucu uzaklaşıyoruz. İnsanlar artık tercihlerini doğal olan olarak değiştirmiş bulunuyor.
Hayat kalitesini etkilediğini düşünmeleri üzerine doğallık öncelik kazanıyor. Doğal ürünlerin elde edilmesi bilinen en ufak şeyler yani bitkiler sayesinde gerçekleşiyor. Bitkiler hakkında araştırmalar, hangi hastalığa iyi geldiği, hangi problemlere çözüm sağladığı üzerine makaleler sunulmaya başlandı. Bilim insanları da bu mevzu bahisleri doğruladığından, insanlar bitkiler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istedi. Araştırmaların günden güne artması, bitkilerin mucizesinin farkına varılması piyasalarda bitki kökenli ürünlerin çıkmasına zemin hazırladı. Şimdilerde olduğu gibi Binlerce yıllardır bitkisel ürünler bilinirliğini kaybetmedi ve kaybeymediği gibi daha fazla ön planlara çıkmaya başladı..
Çoğu ürünler, Kremlerden tutun kozmetiklere kadar birçok mecrada bitkiler temel alınarak üretildi. Bitkisel ürünler olarak piyasaya sunulan bu ürünler, sentetik kimyasal vb kullanımlardan memnun kalınmadıkça tercih edilir oldu. Kimyasal ilaçlardan ya da diğer ürünlerden çözüm alamayan insanlar bitkisel ürünleri almaya ve vazgeçememeye başladı. Hal böyle olunca çoğu insan bitkisel ürünlere öncelik verdi ve doğal olduğu için sağlıklı olduğu kanaatine vardı.
Araştırmalar, piyasalar da bu durumdan etkilenerek öncül sırayı bitkisel ürünlere tanımaya karar verdi. Şimdi esnaftan tutun, mağazadan tutun aktarlara ve oradan da dijital platforma yani online alışverişe kadar öncelik bitkisel ürünler olarak yenilendi.

Doğal Kozmetik Ürünler:
Çağımızın çoktan beri kullandığı kozmetik ürünlere hepimiz aşinayız. Kadınlar ile başlayan bu kullanım alanı erkekler için de kullanılabilir hale geldi. Bu sebepten oldukça geniş bir skalaya sahip olan kozmetik ürünleri insanoğlunun dikkatini toplayan bir mecra oldu. Film, dizi sektöründe oldukça sık kullanılırken şimdi de sosyal platformlarda bile bu ürünleri tanıtan video içerikleri ya da infografik sunumlar da yapılmaya başlandı. Kozmetik ürünler başlı başlına bir sektör halindeyken bu konu başlığına doğal kozmetik ürünler gibi alternatif başlıkların oluşması, insanların dikkatini çekmesi süreklilik arz etmesini de sağladı.
Değişen dünya şartları nedeni ile araştırmacı kişiler ise bu ürünlerde kullanılan kimyasallar üzerine çalışmalar başlattı. Günden güne sağlıklı yaşam için araştırmalar yapan, bulgular elde eden kişiler bunları söylemekten ve içeriği doğal ürünlerin kullanımını tavsiye etmekten de geri durmadı.
Kimyasalı tercih etmek yerine ilaç sektöründe olduğu gibi daha çok doğala yönelim bu alanda da arttı. Kozmetik ürünlerde doğallık, zaman zaman artış gösterdi. İlaç sektöründe olduğu kadar olmasa da kozmetik alanda da bu yönelim artıyor. Bitki kökenli kozmetik ürünler, genellikle krem bazlı içeriklerin tercihi çok fazla. Hem etkisi daha fazla oluyor hem de kişilerin emellerini oldukça kısa zamanda karşılayabiliyor. Dijital alanda satışının fazla olması, kozmetik anlamında insanların bitkisel ürünleri fark etmesine de olanak sunuyor.

Dijital Pazarlamada Doğal Ürünler:
Bilinçli bir toplum, gelişen çağa ayak uyduran bireyler yeni öğrenimlerini günlük hayatlarında kullanan kişilerdir. Gelişen ve günden güne büyüyen teknoloji karşısında insanoğlu daha bir çok şey öğrenmeye de devam ediyor.
Online alışveriş diğer bir deyim ile dijital pazarlama platformları bu durumlardan bir tanesi. Anneler, babalar, öğrenciler, yoğun iş çalışanları veya vaktini bu tarz şeylere ayırmakta zorlananlar ya da aradığını bir türlü dış dünyada bulamayanlar için bir mucize niteliğinde yeni çağ ürünlerinden biridir.
Doğal arayışında olup bulmakta zorluk çeken kişiler ise bu durumdan en memnun olan kişilerdir aslında. Kim, çok zor bulabileceği bir şeyi bir tıklama ile bulmak istemez ki.
Bitkisel ürünlerin dijital pazarlamada kullanılması gerçekten rağbet görmesine neden olmuştur. Bu tarz ürünleri normal hayatta bir sürü satıcı arasından bulmak ve kıyaslamak oldukça güç. Beğenisinin olduğunu bilmek, ürün hakkında incelemeleri görebilmek, yorumlarına ulaşabilmek, sizin gibi arayıp bu ürünü kullanmış kişilere lokmanavm sitemiz gibi dijital pazarlama kanallarından ulaşabilmek gerçekten de harika değil mi?
Bu ürünlerin satışını yapan platformlarda genellikle belirli platformlar olmaktadır. Satış yaptıkları alan yani konseptleri bir diğer söylem ile belirlidir. Ürünlerini dikkatlice başlıklar altında toplamış olması, şifa bulmak isteyenlerin aleyhine işleri organize etmeleri de bir artıdır. Bu denli hazırlıklı olan sitelerin farkına varmak da bu platformlardan yararlanmak kadar basit ve kısa zamanlıdır.

Alternatif Tıp Mı?
İnsanoğlu yaşadığı sağlık sorunlarını göz ardı edemez ne yazık ki. Hayati sorunlar tüm sorunlardan önce gelmektedir. Hepimiz için öyle, değil mi?
Yaşam kalitesi, psikolojik durumlar bunların hepsi zincirleme sağlık başlığına bağlanmaktadır. Tıbbi anlamda gelişmeler her zaman var olmaktadır. Hala da bu tarz çalışmaların süregelmesi ve geleceği olduğu konusunda hemfikiriz. Ancak bazı hastalıklara, bazı sağlık problemlerine maalesef çözüm üretilememektedir. Böyle durumlarda alternatif tedavi tercihleri ya da diğer tercihler arasında kulaktan dolma, deneyimleme gibi söylemler ile iyileşme aşaması için çalışılmaktadır. Çevremizden duyduğumuz ilaçları kullanmak pek sağlıklı değildir ancak bilim açısından kullanılmasında sakınca görülmeyen aksine olumlu etkileri olan ürünler vardır. İşte bu ürünler, doğal ya da bitkisel ürünlerdir. Kullanılması tedavi olarak görülemeyebilir. Bunun sebebi tıpta yapılan araştırmalarda hastalığa kesin çözüm kavuşturamamasıdır. Öyle ki çözüm oluşturamadığından tıpta hastalık tedavisi olarak görülememiştir. Fakat olumlu etkilerinin olduğu, organlara ya da vücudun farklı uzuvlarına yarar sağladığı gerekçesi ile tercih edilebilir olduğu açıktır. Doğal ürünleri, bitkisel ürünleri ve bu tarzdaki biline gelen tedavi yöntemleri binlerce yıldır kullanılmakatadır. Bazıları şu soruyu da sorabilmektedir. Alternatif tıp mı? yoksa alternatif denilen gerçekte asıl tıp mı? Bu soruya cevap ve tercihi sizlerindir.
Bu durumlar göz önüne alındığında alternatif tıp başlığı altında bitkisel ürünleri görmek sıradanlaşmıştır. Tıp üzerinde çalışmalar, ilaçlar ile geçirebilecek hastalıkların bazılarında bile iyileşme görülmediği zaman alternatif adı altında bitkisel, doğal ürün kullanımı sıkça görülmüştür.
Zamanla böyle olaylar ile karşılaşma sıklığı arttığından, ilaç firmaları ya da ilaç üreticileri bile kimyasalı azaltıp bitki kökenli ilaç üretimlerine başlamıştır. Tamamen bitkisel ilaçları da bulmak böylelikle mümkün olmaya başlamıştır.

Bitkisel Ürünler ve Online Alışveriş:
Sonuç olarak, geçmişten günümüze değişim gösteren bu çağda araştırmalar gittikçe artmaktadır. Bu artışın sonucunda birçok farklı mecrada da yenilik gözle görülmektedir. İnsanlar sağlık, ekonomi, ticaret vb. bir sürü başlığa değişimi uygun görmüştür. Hayat şartlarının insan doğasına uygun şekilde dizayn edilmesi olağan bir durumdur. Bu süreçlerde yenilenmeler, alternatif durumlar oldukça fazladır.
Değişimin uygulandığı alanın dijital platformlar olduğunu artık biliyoruz. İnsanoğlu doğayı kendine adapte ederek ilerlemeye devam ediyor. Geçmiş zaman ile şimdiki zaman kıyaslanarak doğruyu ve iyiyi bulma çalışmaları için her zaman sürdürülmeyi amaçlıyor.
Dijital platformların gelişmesi de insan ihtiyacından meydana gelmiştir. Kıyaslama, beğeni, fiyat oranları oldukça önemli kriterlerdir. İnsanlar da bunun kolay olduğu online alışverişi tercih etmekten geri kalmadı. Dijital platformlarda nasıl alışveriş yapılacağı üzerine, nelere dikkat edilmesi gerektiği üzerine de oldukça yoğunluk söz konusu oldu. Bu durumun yanı sıra kozmetik ya da ilaç gibi sektörler, önemli olan durumları da ayırt etmeye başlayarak doğallık arayışı içerisine girdiler. Zamanla bu arayış bilimsel destekleme de görünce daha çok doğallık ön plana çıktı ve doğalı oluşturan bitkiler, bitki kökenli ürünler piyasada kullanılmaya başlandı. Şimdi bizlerde daha sağlıklı bir yaşam için online ve doğal ürünleri tercih ediyoruz.
Sağlıkla kalın..

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.