sadsad x
asdasd

DEFNE YAPRAĞI SUYU
Şifalı Doğal Tıbbi Aromatik Distile Bitkisel Sular makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

Defneyaprağının Diğer İsimleri:

Defne Yaprağı, Defne, Defne Tohumu.

Defneyaprağı Suyunun Faydaları & Tıbbi Etkileri:

Defneyaprağı suyu astım ve bronşit gibi rahatsızlıklarda faydalıdır. Balgam söktürücüdür. Demir eksikliğini giderir. Sedef ve egzama hastalıklarında faydalıdır. Ağız kokularını giderir. İştah açıcıdır. Hazım ettiricidir. Mide ve bağırsak gazlarına iyi gelir. Mikrop öldürücü özelliği vardır. Soğuk algınlığı, kırgınlık ve yorgunluk gibi rahatsızlıklara iyi gelir. İdrar söktürücüdür. Romatizma ağrılarını dindiricidir. Zehirli hayvan ısırığı ve vücut parazitlerine sürüldüğünde iyi gelir. Cilt mantarına ve saç dökülmesinde etkilidir. Adet sancılarına ve vajinal akıntılarda faydalıdır.

Defneyaprağı Suyunun Kullanım Şekli:

Defneyaprağı distile damıtma suyu, günde 2-3 defa birer fincan/çay bardağı (60-80ml.) bilhassa aç karına ılık olarak içilir. Bitki suyu sade olarak içilebildiği gibi, isteğe göre tatlandırmak için bal, pekmez, şeker, limon karıştırılabilir.

Defneyaprağı Bitkisinin İçindeki Maddeler:

Esans yağlarından, cineole pinen, Terpen, Sesquiterpen, Metileugenol, α ve β-Pinen, Phellandren, Linalool, Geraniol ve Terpineol. Defneyaprağının tat ve aroması büyük ölçüde eugenol.

(Kynk: Şifalı Bitkilsel Sular - Tarık Demira. - 2013)
Bitkisel Sular makalelerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sitemiz özelliklerinden ve içeriklerinden en üst seviyede faydalanabilmeniz için Lütfen Yeni Üyelik veya Üye Girişi yapınız.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.