LokmanAVM
sadsad x
asdasd

HURMA PEKMEZİ
Şifalı Pekmez makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

Hurma'nın Diğer İsimleri:

Hurma, Datça (Girit) Hurması, Gölköy Hurması.

Hurma Pekmezinin Faydaları & Tıbbi Etkileri:

Pekmez, aslında çok eskiden beri bilinen ama kıymeti çok daha sonra anlaşılan bitkisel karışımlardan biridir. Pekmezin faydaları gerçekten çoktur. Mesela çok iyi bir antioksidan olan pekmez, aynı zamanda kan yapıcı besinlerin başında gelir. Şifa kaynağı olan pekmezin daha etkili olabilmesi için şu şekilde tüketmeniz tavsiyemizdir. 2 tatlı kaşığı pekmez koyup, üzerine limon sıkarak içerseniz, kansızlık ve demir eksikliğine çare olacaktır. Hurma pekmezi, uzun süre aç kaldığınız zamanlarda, üzerinizde oluşan halsizliğe karşı çok faydalıdır. Spor yapanlar içinse adeta enerji içeceği görevini görür. Kalp ve damar hastalıkları riskini azaltıcı bir etkisi vardır. Göz hastalıklarına iyi gelir. Ağız içi yarası, ishal, diş etlerine faydalıdır. Karaciğeri ve kemikleri kuvvetlendirir. Doğumu kolaylaştırıcı özelliği vardır. Hurmanın kendisi kısırlık ve sarılık için macun olarak kullanılır. Hurmanın şekeri, şeker hastaları için zararlı değildir.

Hurma Pekmezinin Kullanım Tarifi -1:

Yetişkinlerde, Günde 2-3 defa yarım fincan/çay bardağı bilhassa aç karnına öğünlerden 30 dakika önce sade olarak veya süt, su, yoğurt, tahin gibi bir besin ile karıştırılarak yenilir. Bu miktar ishal ederse ölçü yarı yarıya azaltılabilir. 12 yaşın altındaki çocuklarda yetişkinlerin kullandığı ölçünün yarısı ile yenir.

Hurma Pekmezinin Kullanım Tarifi -2:

Yetişkinlerde, Günde 4 defa, 2 yemek kaşığı aç veya tok karına toplamda 8 yemek kaşığı (sabah-öğle-akşam-gece) öğünlerden önce ve sonra yenir. Bu tarif 12 yaşın altındaki çocuklarda yetişkinlerin kullandığı ölçünün aynısı veya yarısı ile yenir.

(Kynk: Şifalı Bitkiler - Pekmezler Tarık Demira. - 2013)
Şifalı Pekmez bilgilerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Görünüm:
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
Sitemiz özelliklerinden ve içeriklerinden en üst seviyede faydalanabilmeniz için Lütfen Yeni Üyelik veya Üye Girişi için tıklayın.

Yeni Üye olmak için tıklayınız.
Facebook ile Bağlan
Twitter ile Bağlan

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.