sadsad x
asdasd
Bize sormak istediğiniz tüm sorularınız için butonuna Tıklayıp Soru Sorunuz!

Sorularınızın cevaplarını Sizlerden Gelen Soru ve Cevap butona tıklayıp takip edebilirsiniz.

Sizin için seçtiğimiz Sıkça Sorulan Soruları (S.S.S.) butonuna tıklayıp takip edebilirsiniz.

Asılsız Sahte Sipariş Verenler
03.06.2014

Asılsız, Siparişlerin Kargodan Teslim Alınmaması, Yurtdışı ve Sahte Siparişler Verenlere Neler Uygulanır?

Burada belirtilen hükümler "Asılsız, Siparişlerin Kargodan Teslim Alınmaması ve Sahte Sipariş Veren Kişiler" üzerinde geçerli olup, tamamen yasal "Satış Sözleşmesi" şartlarıda dahil olarak yürürlülük uygulanacaktır. Vermiş olduğu siparişlerin ciddiyet ve bilincinde olan tüm müşterilerimizin buradaki hükümler ile hiçbir sorumluluk hükmü yoktur.

a-) Kapıda ödeme ile vermiş olduğunuz siparişlerde şirketimiz maddi sorumluluk şartları altına girmektedir. Verdiğiniz siparişler maddi olarak şirketimizi belirli bir risk altına sokmaktadır. Teslimatta/Kapıda Ödeme ile verilen siparişlerin asılsız/sahte çıkması durumunda sipariş sürecinde şirketimizin yapmış olduğu tüm masraflar zarar tablosuna eklenmektedir. Bu siparişler için gerekli tanzim işlemleri başlatılacaktır.

b-) Üye hesaplarında ücretsiz olarak sağlamış olduğumuz Hediye Çeki/Kuponlarının Mükerrer olarak sahte hesaplar ile birden fazla kullanımı ile şirketimiz maddi sorumluluk altına girmekte ve maddi olarak şirketimizi zarara sokmaktadır. Aynı kişi olup farklı beyanlar ile oluşturulan mükerrer sahte üye siparişlerinin tüm masrafları zarar tablosuna eklenmektedir. Teslimat kişisi aynı olan bu mükerrer üyeler saptandığında gerekli tanzim işlemleri başlatılacaktır.

c-) Yurtdışı export sipariş gönderileri Ex Works kargo sistemi ile kargo firmasına teslim edilerek gönderilmektedir. Yurtdışı siparişler de firma sorumluluğumuz kargo firmasının çıkış şubesine teslim edilene kadardır. Ex Works: Kargo firması çıkış şubesine teslim edildikten sonraki tüm sorumluluk ve masraflar alıcı müşteriye aittir.

Bu sebeple "Türkiye Cumhuriyeti Elektronik Ticaret Yasal" süreçleri altında geçerli hukuki sorumluluklar gereği tüm sipariş veren müşterilerimizin ip adresleri başta olmak üzere, vermiş oldukları telefon, e-posta, sipariş adreslerinin tümü sanal sürücüler altında kayıt altında tutulmaktadır, Tüm bilgilerin yanlış olması durumunda LokmanAVM yöneticilerinin Asılsız siparişleri veren kişilerin Ip adresi üzerinden, "Türkiye Cumhuriyeti Yasalarınca" Savcılık makamına yapılan başvurularda gerçek ikamet adreslerine gerekli hukuki işlemlerin başladığına dahil belgeler gönderilecektir.

Asılsız Sahte Sipariş Verenlere Neler Uyguluyorsunuz

Önemli Not: Burada belirtilen hükümler "Asılsız, Siparişlerin Kargodan Teslim Alınmaması ve Sahte Sipariş Veren Kişiler" üzerinde geçerli olup, tamamen yasal "Satış Sözleşmesi" şartlarıda dahil olarak yürürlülük uygulanacaktır. Vermiş olduğu siparişlerin ciddiyet ve bilincinde olan tüm müşterilerimizin buradaki hükümler ile hiçbir sorumluluk hükmü yoktur.!

*Sayın müşterimiz sorunsuz ilerleyen ve teslim aldığınız siparişlerinizde firma olarak bir kaç TL kar ederken, herhangi bir aksaklık ve hata olmayan durumlar da iade gönderimlerinde ise ortalama fiyatlar ile 50,00 TL + 50,00 TL = 100,00 TL giden/gelen iade kargo ücretiyle birlikte, ortalama toplam 100,00 TL kadar zarar etmiş oluyoruz. Kargo firmalarına taşıma ücretleri tarafımızdan peşin olarak ödenmektedir.
Lütfen siparişten kaynaklı olarak herhangi bir aksaklık ve hata yok ise keyfiyet ile iade/iptal işlemi uygulamayınız!

Diğer tüm konularda da Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.