LokmanAVM
sadsad x
asdasd

POLEN, KATKISIZ SAF POLEN
Şifalı Hayvansal Tıbbi Gıda makalesi altında ilgili ürünlerde sergilenmektedir.

Polen’in Diğer İsimleri:

Polen, Çiçek Tozu.

Polen’in Faydaları & Tıbbi Etkileri:

Polen kansız insanlar içi faydalıdır. Alyuvar sayısını %25-30, hemoglobini %15 oranında yükseltir. Polen içerdiği antibiyotiklerle en inatçı bağırsak iltihaplarını iyileştirir. Polen vücudu zinde tutar. Sporda yüksek performans sağlar. Aşırı yorgunluk ve stresten kaynaklanan cinsel isteksizliği giderir. Kabızlık ve bağırsaktaki tıkanmaları ortadan kaldırır. İnsanlardaki aşırı sinirliliği ortadan kaldırır. İnsanı rahatlatır. İnatçı ishalleri tedavi eder. Polen kabızlığı önleyerek hemoroiti iyileştirir. Görme üzerindeki etkisi büyüktür. Birçok olaylarda görme yeteneğini arttırdığı saptanmıştır. Polenin saç sayısını arttırır ve saçın dökülmesini önler. Prostat hastalarında iyileştirici etki yapar. Polen büyümeyi ve gelişmeyi hızlandırır. Polen kılcal damarları etkileyerek fazla kanamaya engel olur. Kalp kasının çalışmasını güçlendirir. Polen hücre yenileyicidir. Kanser tedavisinde destekleyicidir. Yüksek tansiyon ve soğuk algınlığında etkilidir. Son yıllarda hayvancılıkta yarış atlarının, balıkların, iyi ötmeyen kafes kuşlarının, civciv ve tavukların aktivitesinin, verimliliğinin, hızlı gelişmesinin ve sindirim kolaylığının sağlanmasında kullanılmaktadır. Polen düşünme yeteneğini arttırır. Kısa sürede kişilere enerji ve canlılık verir. Deri göz kapağı iltihaplarını önler. Sinerjik etki ile vücut dayanıklılığını arttırır. Acıktıkça polen yenilerek desteklenen diyetlerle çok rahat kilo verilebilir. Yemekten yarım saat önce alınan polen, alınan gıdalardan tam faydalanmayı sağlar ve kilo aldırır.

Polen’in Kullanım Şekli:

Polen sabah kahvaltıdan yaklaşık yarım saat önce bir tatlı kaşığı ölçüsünde veya günde 3 defa (sabah-öğle-akşam) bilhassa aç karına öğünlerden önce birer çay kaşığı ağızda çiğnenerek yutulur. Üzerine de yarım bardak ılık su içilir. Çünkü bazı vitaminler yağda, bazıları da suda erir. Polenlerin tadı bitkilere göre değişir. Tatlı olduğu gibi hafif acımsı, ekşimsi, ya da başka tat ve aromalı olabilir. Bu tatlar tamamen bitkiden kaynaklanır. Eğer tadı beğenilmezse bir tatlı kaşığı kadar poleni yarım bardak su, süt veya meyve suyu ya da bir miktar balla karıştırıp ta alınabilir. Eğer herhangi bir şekilde ilaç kullanılıyorsa, polen ilaç saatinden yarım saat önce alınmalıdır. Hem polen, hem de ilaç aynı anda alınırsa polen ilacın etkisini azaltabilir.

Polen’in İçindeki Maddeler ve Genel Bilgileri:

Polenin içinde, vitaminler (A-B1-B2-B3-B4-B5-B6-B7-B8-C-D-E-H-P-PP), amino asitler, proteinler, mineral tuzlar, karbonhidrat, enzimler, pigmentler, fermenterler, koku maddeleri, riboflavin, pentatonik asit ve yağ bulunmaktadır. Polen çiçekli bitkilerin antenlerinde oluşan ve döllenmede rol olan erkek üreme birimidir. Polen 6 - 200 mm çapında değişik renklerde, şekillerde ve yapıdadır. Arılar kovanın protein ihtiyacını karşılamak, yavruları beslemek için polen toplarlar ve bunları kovana taşıyarak petek gözlerinde depolarlar. Polenin bileşiminde yaklaşık olarak %10 su, %20 ham protein, %28-35 karbonhidratlar, %3-4 kül ve flavonoidler, karotenoidler, vitaminler(C,E,B kompleksi), mineraller, tüm serbest aminoasitler, nukleik asit ve nukleositler, enzimler(100den fazla) ve büyütme faktörleri bulunur.

(Kynk: Şifalı Hayvansal Gıdalar - Tarık Demira. - 2013)
Şifalı Hayvansal Gıda bilgilerinin kaynak gösterilsin veya gösterilmesin kopyalanması paylaşılması her türlü dağıtılması serbesttir.

Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Ziyaretçilerimizin Tavsiyeleri
Sitemiz özelliklerinden ve içeriklerinden en üst seviyede faydalanabilmeniz için Lütfen Yeni Üyelik veya Üye Girişi için tıklayın.

Yeni Üye olmak için tıklayınız.
Facebook ile Bağlan
Twitter ile Bağlan

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.